Rekuperatory i bojlery - zasada ich działania

Pewne są rozpowszechnione

Wymienniki ciepła, to podzespoły grzewcze, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Znaleźć je można nad zlewem kuchennym, w piwnicy, pod maską samochodu, etc. Niektóre są bardziej znane inne mniej. Jedne są bardziej skuteczne, a drugie mniej.

Rekuperatory, wymienniki ciepła, celem

Bojlery do podgrzewania wody i rekuperatory, to dwa rodzaje wymienników ciepła, które cieszą się największym zainteresowaniem i powodzeniem. Rekuperatory, to wymienniki ciepła, których zadaniem jest nie tylko ogrzewanie powietrza, ale również i odzysk energii cieplnej utraconej przez wydmuchiwane powietrze. Takie działanie sprawia, że rekuperatory są nie tylko energooszczędne, ale i ekologiczne.

Bojlery, odwrotności ww

Bojlery, to urządzenia, które wykorzystywane są do podgrzewania wody w domach, budynkach, etc. Bojlery, w przeciwieństwie do ww. rekuperatorów są nie tylko ekonomiczne, ale również i niedrogie. Bojlery są proste w obsłudze. Wyposażone są one w regulowaną grzałkę, dzięki której można szybko, łatwo, a co najważniejsze bezpiecznie ustawić odpowiednią temperaturę, która będzie odpowiednia dla nas i nieszkodliwa dla samego zbiornika.

Im konkretny wymiennik posiada grzałek

A co więcej, pozwala wykorzystywać energię wtedy, kiedy jest ona najtańsza. Im dany wymiennik posiada więcej grzałek w swoim wnętrzu, tym woda nagrzewa się szybciej, urządzenie mniej się frasuje, a co za tym idzie jego żywotność zostaje znacznie wydłużona.

Głównie wymiennik

Decydując się na zakup bojlera, rekuperatora, czy też innego rodzaju wymiennika ciepła należy jednak zachować rozwagę. Przede wszystkim należy wybrać taki wymiennik, który w stu procentach wypełni swoje zadanie, a co więcej nie narazi nas na zbędne koszty.